HABERLER

Evdeki Mobilyaları Yeniden Hayata Döndürmeniz İçin Size Gereken 15 Tatlış Dekorasyon

Mobilya öyle sürekli alınan bir şey değil. Ama yıllarca aynı şeyi kullanınca da sıkılabiliyoruz. Bu nedenle değiştirmek istiyoruz. İşte bu seferki öneriler değiştirme zahmetine girmeden kolayca yenileme üzerine!


1.    Mesela evdeki şifonyeri bu sefer değiştirmenize gerek yok!

Eski püskü olmuş şifonyerinizi biraz el becerisi ile baştan yaratabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk önce iyice zımparalamak sonrasında dilediğiniz bir renge boyamak ve son olarak kalın uçlu ya d sünger uçlu bir fırça ile üzerine çizim yapmak!

 

2.    "Ben o kadar da becerikli" değilim diyenler de buraya!
Dilerseniz eskitme boyalarını deneyebilirsiniz. Böylelikle eskimiş olan mobilyanızı hem yenileyip hem de bohem bir hava yaratabilirsiniz.

 3. Ahşap macununu duymuş muydunuz?


Ahşap macununun birçok kullanım alanı var ancak bu sefer mobilyaları yenilemek için kullanacağız. Zor gibi gözüküyor ama kolay. İlk olarak ahşap tutkalını değiştirmek istediğiniz yere yarım cm kalınlığında bir tabaka halinde sürüyorsunuz. Sonrasında, mutfak dolaplarının içi için kullandığımız silikon bezleri üzerine yapıştırıyorsunuz ve bir süre bekliyorsunuz. Üzerinden çıkarttığınızda pütürlü bir izi olacak sonra sprey boya ile boyayıp kurumaya bırakıyorsunuz.

 
4. Stickerlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Stickerlar odanıza çok değişik bir hava katabiliyor, onları değerledirmenin yolu da mobillyalar olabilir. Kolayca mobilyanızı yenileyebilirsiniz.

   

 

5. Eski moda olmasından çok sıkıldınız ama klasiklerden de hoşlanıyorsunuz!
Öyleyse birkaç yeni kulp ve boya size yardım edebilir. Eski altın varaklı mobilyanızı iyice zımparaladıktan sonra ahşap boyası ile boyayıp yeni kulplarla farklılaştırabilirsiniz.

 


6. Şablonlar da işinizi kolaylaştırabilir...

Dolaplarınızı boyadıktan sonra şablonlarla farklı desenler ve harfler yapabilirsiniz.


7. Eski çerçeveleri evin miniğini sevindirebilirsiniz!
Çerçevelerin içerisine bir tahta koyup kara tahta boyası ile boyayıp ona yazı tahtası yapabilirsiniz.

8. Televizyon sehpanızı yenilemek için tonlarca para harcamanıza gerek yok!
Eski çekmeceli dolabınızı boyayarak televizyon sehpası haline getirebilirsiniz. Böylelikle odanın dağınıklığını kolayca gizleyebilirsiniz.

 


9. Konsept yapmak ister misiniz?
Özellikle genç evleri konsept yapmayı çok sever. Ancak öğrenci evleri yeni mobilya almak için uygun değildir. Bu yüzden eski mobilyaları yenilemek için şablon ve ya stickerla mobilyalara can verebilirsiniz.

 


10. Kullanılmayan piyano artık odanın havasını değiştirebilirsiniz.
Evet evde çok olmaz ama varsa eski bir piyanoyu da odanın dekoruna katmak için değişik bir renge boyayabilirsiniz.

 11. Çocuk odası çok eğlenceli değil mi?
Çocuk odasına mobilya almak fazlasıyla masraflı bir iştir, büyüyünce de kullanılsın istersiniz. İşte bunun için birkaç renk boya yeterli olacaktır.
 12. Peki orta sehpayı pufa çevirmeye ne dersiniz?
Eve belki biraz daha uğraştırıcı olabilir ama inanın sonuç bir harika. Masanın üzerini elyaf ve pamuk ile kaplayın. Sonrasında dilediğiniz bir kumaşla kaplayın.

 

13. Klasiklerde bu hafta...
Klasik mobilyalar sizi mutlu ediyorsa sadece renklerinde biraz oynama yapabilirsiniz. Eski püskü dokusu bile bu yeniliği kaldırıp bambaşka bir hava yaratabilir.

 


14. Klasik demişken canlı renkler de işinizi kolaylaştırabilir!
Özellikle bol ışık alan odanızı canlandırmak için mobilyalarınızı değiştirebilirsiniz. Dilerseniz canlı renklere boyayabilir dilerseniz kulplarını değiştirebilirsiniz keyif sizin.

 

15. Son olarak "elim her işe yatkın" diyenleri alalım...
Evdeki ufacık bir parça eşyanın her bir motifini farklı renk ve dokularda boyarsanız emin olun yeni alacaklarınızdan bile güzel olacaklar.

 Kaynak: https://onedio.com/haber/evdeki-mobilyalari-yeniden-hayata-dondurmeniz-icin-size-gereken-tatlis-dekorasyonlar-734136

Berfino Mobilya Aksesuarları İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti.
Atatürk Oto San. Sitesi Ünal İş Merkezi 1. Kat No:44
İkitelli OSB./ İstanbul
+90 212 549 30 71
Copyright © Berfino 2019. Tüm Hakları Saklıdır.