HABERLER

Yalnızca 100 TL Harcayarak Yatak Odası Dolabınızı Yenileyin!

Dolap, yatak odanızın büyük bir kısmını kapladığından dolayı, dekorasyonunuzun çok önemli bir parçasıdır. Ancak, evde ufak çaplı dekorasyon değişiklikleri yapmak istediğinizde, dolabınızı atıp, yerine yenisini almak size pahalıya mal olabilir. Çok yüksek bütçeler ayırmadan büyük değişiklikler yaratmak isteyenler için, işte yalnızca 100 TL harcayarak yatak odası dolabı değişikliği ile ilgili bir kaç ipucu;
Kulplar 
Hala dolabınızı ilk aldığınız zaman takılmış olan o metal kulpları mı kullanıyorsunuz? Dekorasyonu değiştirmeye buradan başlayabilirsiniz. Son yıllarda çok moda olan, country tarzı mobilyalarda seramik kulpların kullanıldığı dikkatinizi çekmiş olmalı. Bu kulpların fiyatları yaklaşık 3-5 TL aralığında. Yani bütün dolabınızın kulplarını değiştirmek, size 30 liradan fazlasına mal olmayacaktır. Daha klasik bir tarz düşüyorsanız, bakır renkli sarkaç kulpları deneyebilirsiniz. Aşağı yukarı aynı fiyatlara çeşit çeşit sarkaç kulp bulmak mümkün. İskandinav tarzı dekorasyonlar için ahşap kulplar, modern dekorasyonlar için cam kulplar tercih edilebilir. Yapmanız gereken tek şey herhangi bir kulp dükkanına girip, yüzlerce seçenek içerisinden tarzınıza uygun olanı belirlemek.

Yapışkanlı Folyolar 
Yatak odanızın dekorasyonunu değiştirirken, dolabınızın rengi bütün planlarınızı alt üst edebilir. Yalnızca 100 TL harcayarak yatak odası dolabı değişikliği yapmak isteyenler için yapışkanlı folyolar harika bir fırsat. Metresi 25 TL’ye satılan bu folyoların her rengi mevcut. Klasik mobilyalara modern bir görüntü kazandırmak isteyenlerdenseniz bu renkler arasından, yatak odası dekorasyonunuza uygun olanı seçerek, eski dolaplarınızla yepyeni bir tarz yaratabilirsiniz. Aynı şey elbette ki tersi için de geçerli. Çok canlı renklerin moda olduğu dönemde satın aldığınız turuncu bir dolabı, ahşap desenli yapışkanlı folyo ile kaplayarak, klasik ve şık bir görüntü yaratabilirsiniz.

Çerçeveler
Günümüzde çok moda olan country tarzı mobilyalar, hemen hemen herkesin gözlerini kamaştırmasına rağmen, maalesef herkesin ulaşabileceği fiyatların biraz üstünde satılıyorlar. Bunun sebebi, suntalam üzerine membran baskı yapılamıyor olması. Yani o çok beğendiğiniz dokuları yaratmak için maalesef dolap kapaklarında pahalı bir malzeme kullanılması gerekiyor. Üzülmeyin, bunun da bir çözümü var. 15-20 liraya her yerden satın alabileceğiniz resim çerçeveleriyle dolap kapaklarınızda benzer bir doku yaratabilirsiniz. Bunun için en-boy oranının sabit olduğuna emin olun. Eğer istediğiniz ölçülerde çerçeve bulmakta zorlanıyorsanız, çerçevecilerde özel ölçü çerçeve yaptırabilirsiniz ama bu muhtemelen, hazır olarak satın aldığınız çerçevelerden daha pahalı olacaktır. Çok detaylı modeller peşinde değilseniz, çıtaları boyayarak kendi çerçevenizi de yapabilirsiniz.

Ayaklar
 

Dolabınız ahşap olmayabilir ama yaklaşık 8-10 TL civarında satılan ahşap ayaklardan satın alarak, dolabınıza ahşap görüntüsü kazandırabilirsiniz. Günümüzde dolapların bir çoğunda kullanılan suntalam, mdf gibi malzemeler, ayak yapmak için uygun olmadığından dolayı mobilya üreticileri genelde metal ayak kullanıyor veya hiç ayak kullanmıyor. Ancak dolabınızın ahşap olmaması, ayaklarınızın ahşap olamayacağı anlamına gelmiyor. Yapı marketlerin çoğunda bulabileceğiniz bu ahşap ayaklar sayesinde dolabınızda çok daha zengin bir görüntü yaratabilirsiniz. Arzu ederseniz, benzer fiyatlar ödeyerek, tornacılarda kendi tasarladığınız ayakları da yaptırabilirsiniz.

Kaynak:

https://www.milliyetemlak.com/dergi/yalnizca-100-tl-harcayarak-yatak-odasi-dolabinizi-yenileyin/
Berfino Mobilya Aksesuarları İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti.
Atatürk Oto San. Sitesi Ünal İş Merkezi 1. Kat No:44
İkitelli OSB./ İstanbul
+90 212 549 30 71
Copyright © Berfino 2019. Tüm Hakları Saklıdır.