HABERLER
Detaylı Bilgi Evdeki Mobilyaları Yeniden Hayata Döndürmeniz İçin Size Gereken 15 Tatlış Dekorasyon 18/09/2015

Mobilya öyle sürekli alınan bir şey değil. Ama yıllarca aynı şeyi kullanınca da sıkılabiliyoruz. Bu nedenle değiştirmek istiyoruz. İşte bu seferki öneriler değiştirme zahmetine girmeden kolayca yenileme üzerine!


1.    Mesela evdeki şifonyeri bu sefer değiştirmenize gerek yok!

Eski püskü olmuş şifonyerinizi biraz el becerisi ile baştan yaratabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk önce iyice zımparalamak sonrasında dilediğiniz bir renge boyamak ve son olarak kalın uçlu ya d sünger uçlu bir fırça ile üzerine çizim yapmak!

 

2.    "Ben o kadar da becerikli" değilim diyenler de buraya!
Dilerseniz eskitme boyalarını deneyebilirsiniz. Böylelikle eskimiş olan mobilyanızı hem yenileyip hem de bohem bir hava yaratabilirsiniz.

 3. Ahşap macununu duymuş muydunuz?


Ahşap macununun birçok kullanım alanı var ancak bu sefer mobilyaları yenilemek için kullanacağız. Zor gibi gözüküyor ama kolay. İlk olarak ahşap tutkalını değiştirmek istediğiniz yere yarım cm kalınlığında bir tabaka halinde sürüyorsunuz. Sonrasında, mutfak dolaplarının içi için kullandığımız silikon bezleri üzerine yapıştırıyorsunuz ve bir süre bekliyorsunuz. Üzerinden çıkarttığınızda pütürlü bir izi olacak sonra sprey boya ile boyayıp kurumaya bırakıyorsunuz.

 
4. Stickerlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Stickerlar odanıza çok değişik bir hava katabiliyor, onları değerledirmenin yolu da mobillyalar olabilir. Kolayca mobilyanızı yenileyebilirsiniz.

   

 

5. Eski moda olmasından çok sıkıldınız ama klasiklerden de hoşlanıyorsunuz!
Öyleyse birkaç yeni kulp ve boya size yardım edebilir. Eski altın varaklı mobilyanızı iyice zımparaladıktan sonra ahşap boyası ile boyayıp yeni kulplarla farklılaştırabilirsiniz.

 


6. Şablonlar da işinizi kolaylaştırabilir...

Dolaplarınızı boyadıktan sonra şablonlarla farklı desenler ve harfler yapabilirsiniz.


7. Eski çerçeveleri evin miniğini sevindirebilirsiniz!
Çerçevelerin içerisine bir tahta koyup kara tahta boyası ile boyayıp ona yazı tahtası yapabilirsiniz.

8. Televizyon sehpanızı yenilemek için tonlarca para harcamanıza gerek yok!
Eski çekmeceli dolabınızı boyayarak televizyon sehpası haline getirebilirsiniz. Böylelikle odanın dağınıklığını kolayca gizleyebilirsiniz.

 


9. Konsept yapmak ister misiniz?
Özellikle genç evleri konsept yapmayı çok sever. Ancak öğrenci evleri yeni mobilya almak için uygun değildir. Bu yüzden eski mobilyaları yenilemek için şablon ve ya stickerla mobilyalara can verebilirsiniz.

 


10. Kullanılmayan piyano artık odanın havasını değiştirebilirsiniz.
Evet evde çok olmaz ama varsa eski bir piyanoyu da odanın dekoruna katmak için değişik bir renge boyayabilirsiniz.

 11. Çocuk odası çok eğlenceli değil mi?
Çocuk odasına mobilya almak fazlasıyla masraflı bir iştir, büyüyünce de kullanılsın istersiniz. İşte bunun için birkaç renk boya yeterli olacaktır.
 12. Peki orta sehpayı pufa çevirmeye ne dersiniz?
Eve belki biraz daha uğraştırıcı olabilir ama inanın sonuç bir harika. Masanın üzerini elyaf ve pamuk ile kaplayın. Sonrasında dilediğiniz bir kumaşla kaplayın.

 

13. Klasiklerde bu hafta...
Klasik mobilyalar sizi mutlu ediyorsa sadece renklerinde biraz oynama yapabilirsiniz. Eski püskü dokusu bile bu yeniliği kaldırıp bambaşka bir hava yaratabilir.

 


14. Klasik demişken canlı renkler de işinizi kolaylaştırabilir!
Özellikle bol ışık alan odanızı canlandırmak için mobilyalarınızı değiştirebilirsiniz. Dilerseniz canlı renklere boyayabilir dilerseniz kulplarını değiştirebilirsiniz keyif sizin.

 

15. Son olarak "elim her işe yatkın" diyenleri alalım...
Evdeki ufacık bir parça eşyanın her bir motifini farklı renk ve dokularda boyarsanız emin olun yeni alacaklarınızdan bile güzel olacaklar.

 Kaynak: https://onedio.com/haber/evdeki-mobilyalari-yeniden-hayata-dondurmeniz-icin-size-gereken-tatlis-dekorasyonlar-734136

Detaylı Bilgi Yalnızca 100 TL Harcayarak Yatak Odası Dolabınızı Yenileyin! 09/07/2015

Dolap, yatak odanızın büyük bir kısmını kapladığından dolayı, dekorasyonunuzun çok önemli bir parçasıdır. Ancak, evde ufak çaplı dekorasyon değişiklikleri yapmak istediğinizde, dolabınızı atıp, yerine yenisini almak size pahalıya mal olabilir. Çok yüksek bütçeler ayırmadan büyük değişiklikler yaratmak isteyenler için, işte yalnızca 100 TL harcayarak yatak odası dolabı değişikliği ile ilgili bir kaç ipucu;
Kulplar 
Hala dolabınızı ilk aldığınız zaman takılmış olan o metal kulpları mı kullanıyorsunuz? Dekorasyonu değiştirmeye buradan başlayabilirsiniz. Son yıllarda çok moda olan, country tarzı mobilyalarda seramik kulpların kullanıldığı dikkatinizi çekmiş olmalı. Bu kulpların fiyatları yaklaşık 3-5 TL aralığında. Yani bütün dolabınızın kulplarını değiştirmek, size 30 liradan fazlasına mal olmayacaktır. Daha klasik bir tarz düşüyorsanız, bakır renkli sarkaç kulpları deneyebilirsiniz. Aşağı yukarı aynı fiyatlara çeşit çeşit sarkaç kulp bulmak mümkün. İskandinav tarzı dekorasyonlar için ahşap kulplar, modern dekorasyonlar için cam kulplar tercih edilebilir. Yapmanız gereken tek şey herhangi bir kulp dükkanına girip, yüzlerce seçenek içerisinden tarzınıza uygun olanı belirlemek.

Yapışkanlı Folyolar 
Yatak odanızın dekorasyonunu değiştirirken, dolabınızın rengi bütün planlarınızı alt üst edebilir. Yalnızca 100 TL harcayarak yatak odası dolabı değişikliği yapmak isteyenler için yapışkanlı folyolar harika bir fırsat. Metresi 25 TL’ye satılan bu folyoların her rengi mevcut. Klasik mobilyalara modern bir görüntü kazandırmak isteyenlerdenseniz bu renkler arasından, yatak odası dekorasyonunuza uygun olanı seçerek, eski dolaplarınızla yepyeni bir tarz yaratabilirsiniz. Aynı şey elbette ki tersi için de geçerli. Çok canlı renklerin moda olduğu dönemde satın aldığınız turuncu bir dolabı, ahşap desenli yapışkanlı folyo ile kaplayarak, klasik ve şık bir görüntü yaratabilirsiniz.

Çerçeveler
Günümüzde çok moda olan country tarzı mobilyalar, hemen hemen herkesin gözlerini kamaştırmasına rağmen, maalesef herkesin ulaşabileceği fiyatların biraz üstünde satılıyorlar. Bunun sebebi, suntalam üzerine membran baskı yapılamıyor olması. Yani o çok beğendiğiniz dokuları yaratmak için maalesef dolap kapaklarında pahalı bir malzeme kullanılması gerekiyor. Üzülmeyin, bunun da bir çözümü var. 15-20 liraya her yerden satın alabileceğiniz resim çerçeveleriyle dolap kapaklarınızda benzer bir doku yaratabilirsiniz. Bunun için en-boy oranının sabit olduğuna emin olun. Eğer istediğiniz ölçülerde çerçeve bulmakta zorlanıyorsanız, çerçevecilerde özel ölçü çerçeve yaptırabilirsiniz ama bu muhtemelen, hazır olarak satın aldığınız çerçevelerden daha pahalı olacaktır. Çok detaylı modeller peşinde değilseniz, çıtaları boyayarak kendi çerçevenizi de yapabilirsiniz.

Ayaklar
 

Dolabınız ahşap olmayabilir ama yaklaşık 8-10 TL civarında satılan ahşap ayaklardan satın alarak, dolabınıza ahşap görüntüsü kazandırabilirsiniz. Günümüzde dolapların bir çoğunda kullanılan suntalam, mdf gibi malzemeler, ayak yapmak için uygun olmadığından dolayı mobilya üreticileri genelde metal ayak kullanıyor veya hiç ayak kullanmıyor. Ancak dolabınızın ahşap olmaması, ayaklarınızın ahşap olamayacağı anlamına gelmiyor. Yapı marketlerin çoğunda bulabileceğiniz bu ahşap ayaklar sayesinde dolabınızda çok daha zengin bir görüntü yaratabilirsiniz. Arzu ederseniz, benzer fiyatlar ödeyerek, tornacılarda kendi tasarladığınız ayakları da yaptırabilirsiniz.

Kaynak:

https://www.milliyetemlak.com/dergi/yalnizca-100-tl-harcayarak-yatak-odasi-dolabinizi-yenileyin/
Detaylı Bilgi Yaratıcı ve Dekoratif Kulplar 03/06/2015

Yaratıcı ve Dekoratif Kulplar

Çekmece kulpları ile en basit bir dolabı bile muhteşem bir hale getirebilirsiniz. Dolap ve komodinler sizin de yaratabileceğiniz basit kulplar ile bir sanat eserine dönüşebilir!
Çekmece kulpları mobilyaların kişiliğini baştan yaratabilir. Basit bir dolabı sadece kulplarını değiştirerek çok özel bir mobilya haline getirebilirsiniz. Hazır satılan dekoratif çekmece kulpları ile mobilyanızın görünümünü değiştireceğiniz gibi yaratıcılığınızı da kullanabilirsiniz. Malzeme konusunda kendinizi sınırlamayın. Aslında tuhafiyeden, oyuncakçıdan ya da nalburdan alabileceğiniz farklı malzemelerle kendi dekoratif çekmece kulpları yapmanız mümkün. Boncuklar, oyuncaklar, kapı numaraları, kalın ipler… Yaratıcılığın sınırı olmayan kendin yap projeleri ile mobilyanızı küçük dokunuşlarla kişiselleştirebilirsiniz. Salondan çocuk odasına, yatak odasından antreye dek tüm yaşam alanlarında kullanılan mobilyalara farklı dokunuşlar yapabilirsiniz. Hatta var olan çekmece kulplarını boyayarak da mobilyalarınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz. Dekoratif çekmece kulplarını boyamaya karar verdiyseniz, her birini farklı renklerle boyamayı da düşünebilirsiniz. Dekorasyon fikirleri ile mobilyaları düşük bir bütçeyle yenilemek son derece keyifli.
Dekoratif çekmece kulpları konusunda pek çok örnek getiriyoruz karşınıza. İlham vermesi, yepyeni mobilyalara kavuşmanız dileğiyle…

 

Berfino Mobilya Aksesuarları İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti.
Atatürk Oto San. Sitesi Ünal İş Merkezi 1. Kat No:44
İkitelli OSB./ İstanbul
+90 212 549 30 71
Copyright © Berfino 2019. Tüm Hakları Saklıdır.